Grupa „Bez Jacka” po 3 latach ponownie w Prudniku! 16 grudnia 2018

Legenda poezji śpiewanej- grupa „Bez Jacka”-ponownie w Prudniku. Po trzech latach od pamiętnego koncertu w auli PSM powracają z nowymi tekstami!

Zespół powstał w 1983 roku. Uprawia muzykę tzw. „środka”, pisząc muzykę do poezji Leśmiana, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Gałczyńskiego, Tuwima, Wołka, Kubiaka, a przede wszystkim do tekstów lidera tej grupy Zbigniewa Stefańskiego.
Grupa zdobyła sławę i uznanie, zwłaszcza w środowisku studenckim, zdobywając nagrody na niemalże wszystkich festiwalach tego gatunku.
Korzenie zespołu „Bez Jacka” sięgają początku lat siedemdziesiątych, kiedy to trzej Bracia Stefańscy: Zbyszek, Jasiu i Jacek, oraz przyjaciel Max Ziętek zakładają na kielecczyźnie zespół Kant. Kant zdobywa wiele nagród na festiwalach poezji śpiewanej, Młodych Talentów w Toruniu i Muzykujących Rodzin we Wrocławiu. Występuje w telewizyjnej „Szansonadzie”, „Siódemce” i u mistrza Aleksandra Bardiniego. W 1983 roku w „nieznanych okolicznościach” w Gdańsku, zostaje brutalnie zamordowany najmłodszy z braci- flecista, Jacek Stefański. Tak powstaje zespół „Bez Jacka”.
W ciągu wielu lat istnienia zespołu „Bez Jacka” grało w nim wielu znanych i wspaniałych muzyków: Wojtek Czemplik, Grzegorz Klecha, Stefan Błaszczyński, Jacek Wolski, Waldek Wiśniewski, Marek Majewski, Krzysztof Górski, a w szczególności nieodżałowany Janek Stefański ( 14.02.1996 r. odszedł od nas na zawsze), jeden z założycieli i liderów tej grupy.
Charakterystyczne brzmienie „Bez Jacka” to niesamowity tembr głosu Zbyszka, poezja najwyższego lotu w towarzystwie gitary dwunastostrunowej i liryczny flet.

Cena biletów w przedsprzedaży do 30 listopada: 30 zł, zakupionych 1-15 grudnia: 35 zł, w dniu koncertu: 40 zł

Rezerwacja biletów:

1. https://www.kupbilecik.pl/impreza-31774-grupa.bez.jacka.pru…
2. poprzez wpłatę na konto bankowe WiRy Impresariat: 97 1140 2004 0000 3602 7758 1089 i mailowe/telefoniczne uzgodnienie dotyczące odbioru biletów oraz wyboru rzędu i miejsca ( wayer@interia.pl/ 668 234 178)
3. w kasie Kina „Diana” w Prudniku oraz on-line, poprzez stronę http://kinodiana.pl/
4. w siedzibie WiRy Impresariat, Plac Zamkowy 2, lokal 0-7, gotówką lub kartą płatniczą

5.zamówienia telefoniczne i dostawa biletów na terenie gminy Prudnik (przy zakupie minimum 2 biletów): 668 234 178